Tüm sorularınızın cevapları Burada !

Şirket Nasıl Kurulur?

Şirket Kurma Maliyetleri

Şirket Kurma

KOSGEB HİBE VE TEŞVİK DANIŞMANLIĞI

Devlet destekleri çok çeşitli alanlarda geri ödemesiz (hibe) veya geri ödemeli (teşvik) fonlamalar ve muafiyet sistemlerinden oluşmaktadır. Uzmanlarımız ile size uygun olan desteğe başvuru yapmanız için yanınızdayız.

Hemen Başvur

Kim​ler

'lı Olmalı ?

Küçük işletmeler, serbest meslek çalışanları, yazılımcılar, tasarımcılar, influencerlar, diplomalı profesyoneller (avukat, doktor, mühendis vb.) kısaca kendi işini yöneten ve yönetmek isteyen herkes.

Siz de güvenilir ve profesyonel ekibimizle 
işini büyütenler arasına katılın.​​ 

Hemen Başvur
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

BLOG

Sık Sorulan Sorular

ŞİRKET KURMA

Şirket kurmak için gerekenler

Kendi şirketinizi kurmaya karar verdiyseniz ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu makale tam size göre. Normalde yapacağınız işi düşünün; dünü, bugünü ve yarını düşünmelisiniz. Ayrıca sektörde uzun süredir var olan başarılı ve başarısız isimleri de öğreneceksiniz. Bu nedenle, kendi şirketinizi kurmadan önce geniş bilgi birikimine ve iyi bir araştırmaya sahip olacaksınız. Yeterli ve gerekli bilgileri edindiğinizi hissettikten sonra işletmenizin türüne karar vermeniz gerekir. İhtiyacınız olan sermaye miktarı şirketin türüne göre değişir. 3 farklı şirket türü vardır: şahıs şirketi, limited şirket ve anonim şirket.                                                                                       

ŞAHIS ŞİRKETİ KURMA

Şahıs şirketi kurma

Şahıs firması hem kuruluşu hem kapanışı en kolay şirket türü olduğundan dolayı en çok tercih edilen şirket türüdür. Genellikle ünvanda kurucu kişinin adı ve soyadı yazar. Bizi arayarak kendinize ait şahıs şirketi kurabilirsiniz.

ŞAHIS FİRMASI KURMAK İÇİN GEREKENLER NELERDİR?

Şahıs firması kurmak için gerekenler

 • Noterden alınacak muhasebeci vekaleti
 • Noterden alınacak imza beyannamesi
 • Kira kontratı
 • İkametgah belgesi
 • Şirket sahibinin iki adet fotoğrafı
ŞİRKET KURMA MALİYETLERİ

ŞİRKET KURMA MALİYETLERİ

Şahıs şirketi kurma maliyeti diğer şirket türlerine göre daha uygundur. Bu süreçte ödenmesi gereken maliyetleri için bizi arayınız

LİMİTED ŞİRKET KURMA MALİYETİ

LİMİTED ŞİRKET KURMA MALİYETİ

Yeni düzenlemeye göre yeni bir şirket açacak kişilerin tek bir ortağı olabiliyor. En fazla ise 50 ortak olunabilir. Limited şirket kurmak için en az 10 bin tl sermaye gerekmektedir. Bir muhasebeci yardımıyla limited şirket için gerekli belgeleri hazırlayabilirsiniz. Şirket kurma sürecinizi minimum maliyetli ve hızlı bir şekilde tamamlamak isterseniz online şirket kurmak sizin için uygun olacaktır. Tüm maliyetler için bizi arayınız.

LİMİTED ŞİRKET KURMAK İÇİN GEREKENLER BELGELER NELERDİR ?

LİMİTED ŞİRKET KURMAK İÇİN GEREKEN BELGELER NELERDİR ?

 • -
  Kuruluş bildirim formu
 • -
  Dilekçe
 • -
  Noter tasdikli sözleşme
 • -
  Oda kayıt beyannamesi
 • -
  İkametgah belgesi
 • -
  Kira kontratıSermayenin yatırılmış olduğuna dair dekont
ŞAHIS ŞİRKETİ VE LİMİTED ŞİRKETİ ARASINDAKİ FARKLAR

ŞAHIS ŞİRKETİ VE LİMİTED ŞİRKETİ ARASINDAKİ FARKLAR

Limited ile şahıs şirketi arasında bazı farklılıklar vardır. Bu farklılıkları şu şekilde sıralayabiliriz: Limited şirket oluşumu daha karmaşıktır ve her zaman daha maliyetli bir kayıt süreci vardır. Öte yandan, şahıs şirketi daha ucuzdur ve kurulması daha kolaydır. Şahıs şirketinde ortaklar şahsa endekslidir ve bu sebeple ortaklık değişimi çok daha zordur, Türk Ticaret Kanunu'nun 580. maddesine göre limited şirket kurmak için gereken asgari sermaye 10.000 Türk Lirası'dır. Şahıs şirketi kurmak için gereken sermayede herhangi bir alt sınır yoktur. Bir şahıs şirketi için bir ortaklığı değiştirmedeki zorluklar, devam eden kuruluş ve büyüme ile ilgili sorunlara yol açabilirken, bir Limited şirketinde bunun yokluğu büyümenin önünde bir engel teşkil etmez,Limited şirket olarak kurulmuş bir şirket, şahıs şirketinden daha güçlü bir yapıya sahiptir ve roller genellikle iyi tanımlanmıştır.

Yardımcı olabilir miyiz?