Avukatlar şirket kurabilir mi ?

Avukatlar şirket kurabilir mi ?

Avukatlar şirket kurma

Avukatlar şirket kurabilir mi ? Birey hak ve özgürlüklerinin savunulmasında ,hakların korunmasında, hukukun üstünlüğünün varolmasında yılmadan çaba gösteren; demokratik, laik, sosyal ve hukuk devletinin devamının güvencesi olan siz değerli avukatlarımız işiniz artık t-hesap ile daha kolay.

T-Hesap nasıl çalışır ?

T hesap şirket kuruluşu , marka tescili, finansal süreç ve girişimi büyütmek için ihtiyaç duyulabilecek tüm işlemlerin tek bir platformdan onlıne olarak gerçekleştirilmesini sağlar. İş yerinizi açarken hangi aşamaların sizi beklediğini, hangi belgelerin olması gerektiğini , nelere dikkat etmeniz gerektiğini, neler yapmanız gerektiğini “Avukatlar şirket kurabilir mi ?” sorusunun cevabını, T-Hesap olarak bütün süreç hakkında profesyonel ekibimiz ve iş ortaklımızla işinizi her zaman bir adım öteye taşıyoruz.

Avukat Vergi açılışı için neler gereklidir?

Vergi açılışı yapmak için bir iş yeri adresine ihtiyaç var İş yeri kiralama, Sanal Ofis, İkamet edilen ev adresi home office, başka bir avukat ile ofis paylaşımı, alt kira sözleşmesi gibi seçeneklerin bir tanesi seçilebilir.

Vergi açılışı için sizlerden istediğimiz bilgiler ve belgeler

1.İnteraktif vergi dairesi kullanıcı adı ve şifre

2. T-hesap web sitesine giderek kayıt ol butonuna basınız. Sizden istenilen bilgileri eksizsiz olarak doldurmanızı ve şirketin bu bilgiler doğrultusunda kurulacağını unutmamanızı isteriz

3. Nüfus Kağıdı Ön Yüzü

4. Kira sözleşmesi, İşyeri kendinize aitse tapu ,sanal ofis sözleşmesi

5. Avukat meslektaşınızın mevcut kiracı olduğu ofise alt kiracı olmanız halinde kiracısı olduğunuz avukat %18 Kdv’li kira serbest meslek makbuzu kesmelidir.

Avukat Vergi Levhası Açılışı

Avukat E-SMM

Avukatlar yaptıkları tahsilatlar için E-serbest meslek makbuzu kesmelidir. Kağıt serbest meslek makbuzu uygulaması kaldırılmıştır. E-Serbest Meslek Makbuzunuzu online olarak kesin ve gönderin. Cari takibinizi online olarak sağlayın.

1 iş gününde Avukat Vergi Levhası çıkarıyoruz. Vergi levhası çıktıktan sonra vergi  memuru yoklama için belirtilen adrese gelecektir. Gelmeden bir gün önce mesajla yoklama olacağı bildirilir. Avukatlar şirket kurabilir mi ? sorusunun cevabını yazımızın tamamını okuyarak ve ihtiyaçlarınız olanların listesini önceden öğrenin !

Avukatlar Ne Kadar Vergi Öder?

Avukatlar ; Gelir vergisi, Kdv, Damga vergisi, Stopaj, Geçici Vergi beyannamelerini Mali müşavirleri aracılığı ile verirler. Gelirlerden iş için yapılan giderler düşüldükten sonra kalan tutar net kârdır. Net kâr üzerinden Gelir vergisi ödenir.

Stopajlı Serbest Meslek Makbuzu Ne Demek?

Stopaj kelime olarak vergicilikte “kaynakta kesinti“ anlamında kullanılır. Avukatlar vekalet sundukları dosyalarda veya danışmanlık yaptıkları durumlarda, hizmeti alan taraf vergi mükellefi ve hizmeti alan taraf için aynı zamanda ticari bir iş ise stopajlı serbest meslek makbuzu kesmek zorundalar. Örneğin 10.000 TL’lik bir A.Ş danışmanlık Makbuzu keserken %20 stopaj hesaplanır ve tutardan düşülür. 10.000 TL -%20 stopaj =8.000TL + Kdv 1.800 = 9.800 TL Stopajsız hesaplama olsaydı 10.000 TL + KDv 1.180 = 11.180 TL tahsil edilecekti. Stopaj uygulaması ile avukat 2.000 TL daha az tahsil yapmış oldu. Bu stopaj tutarı hizmeti alan tarafından muhtasar beyanname ile beyan edilip avukat adına ödenecektir. Avukat açısından her makbuz ile birlikte Avukat adına hizmeti alan tarafından vergi ödenmektedir. Avukatlar , kendi adlarına ödenen bu vergileri kendi ödeyecekleri vergilerden mahsup edebilirler.

Avukat Genç Girişimci Desteği

29 yaş altı Avukatlar genç girişimci desteğinden faydalanabilirler. Bunun için daha önce vergi mükellefi olmamak, vergi açılışını zamanında bildirmek gibi koşulları taşımak gereklidir. Avukat vergi mükellefiyeti açıldığında bağ-kur 4b kapsamına alınmaktadır. Genç Girişimci Desteği kapsamında 1 yıl bağ-kur ödemesi devlet tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca 3 yıl 75 Bin TL’ye kadar Gelir Vergisi istisnası uygulanmaktadır. Türkiye’nin Her Yerinde Avukat Vergi Açılış İşlemleri ve Muhasebe İşlemleri için İletişime Geçebilirsiniz.

Ön Muhasebe Programı İle Neler yapılabilir?

1-Hukuk programı ile Hukuk büronuz sürekli yanınızda! Avukat Bulutun bulut yapısı sayesinde hukuk programınız ile hukuk büronuza, davalarınıza, randevularınıza, dosyalarınıza, müvekkil bilgilerinize, duruşma saatlerinize akıllı telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan bağlanabilirsiniz.

2-Dava programı ile Dosyalarınızı dijitalleştirin.

Avukat Bulut dava programı ile hukuk büronuzdaki dava dosyalarınızı, vekaletlerinizi, duruşma zabıtlarınızı, dilekçelerinizi ve tüm dosyalarınızı dijitalleştirebilirsiniz. Böylelikle dosya aramadan dosyanız ile ilgili tüm bilgilere anında ulaşabilirsiniz. olarak kesin ve gönderin.

3-Duruşmalarınızı yönetin!

Avukat Bulut duruşma programı ile duruşma esnasında tablet veya telefonunuzdan dosyalarınıza anında erişebilir ve verilen yeni duruşma gününe müdahale ederek

4-Müvekkil hesabınızı takip edin.

Müvekil takip programı ile müvekkil hesaplarınızı tek ekrandan izleyebilirsiniz. Kolay kullanımı sayesinde tek ekranda tüm müvekkil hesap işlemlerinizi yapabilirsiniz.

5-Elektronik Serbest Meslek Makbuzu, e-smm ve smm programı!

Hukuk büronuzdaki elektronik serbest meslek makbuzlarını, serbest meslek makbuzlarınızı detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz. Serbest meslek makbuzunun çıktısını alarak müvekkillerinize gönderebilirsiniz. Dilerseniz e-serbest meslek makbuzunuzu (e-smm) tek tuş ile mail olarak gönderebilirsiniz.


6-Dava dosyalarını taşımaya son !

Avukatbulut ile tüm davalarınızı detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz. Davalarınız ile ilgili duruşma bilgilerini, keşif bilgilerini, sonuç bilgilerini, dilekçeleri, evrakları, zabıtları, vekaletleri ekleyerek tüm bu bilgilerine göre arama yapabilir raporlar alabilirsiniz.

7-Finans süreçlerinizi kolaylıkla takip edin!

Hukuk büronuzdaki tüm finansal işlemleri detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz. Tüm çalışanlarınıza kasa ve banka tanımları yaparak çalışanlar üzerindeki para hareketlerini kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

8-Mobil Uygulamamız ile hukuk büronuzu yanınızda taşıyın.

IOS, Android cihazlarına özel olarak geliştirilen mobil uygulamlarımız ile hukuk büronuzdaki tüm işlemlerden anlık bilgi sahibi olabilirsiniz. Duruşma defteri veya ajandası taşımadan duruşmalarınıza erişebilirsiniz.

Neden T-HESAP

Smmm ler bu işin olmazsa olmazı smmm ler bir işletmenin devlet ile arasındaki en iyi kontakdır

Öte yandan bir avukatın kendi gelirini giderini nakit akışını keseceği faturayı planlamasını görebilmesi için önünde bir resim olması gerekiyor.

Ön muhasebe tutmak bir avukatın önünü görebilmesinin en kritik aracıdır

Önümüzdeki 12 ay boyunca veya önümüzdeki 3 ay sonra elinde ne kadar nakit kalacak kime nekadar borcum var kestiğim faturanın karlılığı nekadar hangi müşterilerim zamanında ödeme yapıyor hangileri yapmıyor bunun gibi daha bir çok operasyonel yükü bir ön muhasebe programı ve t – hesap ile üzerinizden atabilirsiniz. Zamandan tasarruf eder en önemliside t-hesap platformundan bütün bu süreci online olarak takip eder ve yönetirsiniz

Bunların hepsini 699 tl +kdv ile sahip olabilirsiniz

 

duruşmalarınızı aynı güne toplayabilirsiniz.

Neden T-HESAP ?

Smmm ler bu işin olmazsa olmazı smmm ler bir işletmenin devlet ile arasındaki en iyi kontakdır

Öte yandan bir avukatın kendi gelirini giderini nakit akışını keseceği faturayı planlamasını görebilmesi için önünde bir resim olması gerekiyor.

Ön muhasebe tutmak bir avukatın önünü görebilmesinin en kritik aracıdır

Önümüzdeki 12 ay boyunca veya önümüzdeki 3 ay sonra elinde ne kadar nakit kalacak kime nekadar borcum var kestiğim faturanın karlılığı nekadar hangi müşterilerim zamanında ödeme yapıyor hangileri yapmıyor bunun gibi daha bir çok operasyonel yükü bir ön muhasebe programı ve t – hesap ile üzerinizden atabilirsiniz. Zamandan tasarruf eder en önemliside t-hesap platformundan bütün bu süreci online olarak takip eder ve yönetirsiniz

Bunların hepsini 699 tl +kdv ile sahip olabilirsiniz, duruşmalarınızı aynı güne toplayabilirsiniz. Tüm Fiyatlar için tıklayınız

Sayfa içerikleri

Yardımcı olabilir miyiz?