Tüm sorularınızın cevapları Burada !

Şirket Nasıl Kurulur?

Şirket Kurma Maliyetleri

Şirket Kurma

Genç Girişimcilere Sağlanan Avantajlar tam olarak nedir?

18-29 yaş arasında olan ve ilk defa şirket kurmuş genç girişimcilere sağlanan vergi avantajı en kısa anlatımı ile yıllık olarak kesilen 75.000 TL ye kadar olan faturalar için gelir vergisi ödenmemesini ifade etmektedir. Üç yıl için toplamda 225.000 TL kesilen faturalar için gelir vergisi söz konusu olmayacaktır. Ancak bu avantajda yıl hesaplanırken yıl içinde kuruluş gerçekleşmiş olsa dahi o yıl tam sayılacaktır. Bu nedenle yıl sonuna doğru kuruluş yapılması durumunda 75.000 TL den kullanılmayan tutar devretmeyeceği için avantajdan tam anlamı ile istifade edilememiş olacaktır. Genç girişimcilere sağlanan vergi avantajı sadece şahıs firmaları için geçerlidir. Limited ve anonim şirket kuranlar bu avantajdan faydalanamaz.

Genç girişimciler için geçerli olan 3 yıllık vergi istisnası hangi şirket türleri için geçerli ?

Bu avantaj sadece gelir vergisi için geçerlidir. Kira stopajı veya personel çalıştırdığınızda ödeyeceğiniz gelir vergisi veya kestiğiniz faturadaki katma değer vergisini kapsamamaktadır.

Genç Girişimci Bağ-kur desteği nedir ?

18 yaşından büyük 29 yaşından küçük iseniz ve ilk defa şahıs şirketi kurmuş iseniz, şahıs şirketinizi kurduktan sonra 12 ay süre ile aylık ödemeniz gereken bağ-kur priminlerini ödemek zorunda değilsiniz. 4/b Bağkur teşvikinden yararlanabilmek için mükellefin kayıtlı olduğu vergi dairesinden Genç Girişimci İstisnasından yararlandığına dair belge alması ve bu belgeyi ilgili Sosyal Güvenlik Merkezine teslim etmesi gerekmektedir. Bu belge İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden Diğer Dilekçeler alanından talep edilebilir. Talep üzerine belge yine İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden elektronik imzalı olarak alınacaktır. Yukarıda yazılı süreci T-hesap desteğimiz ile gerçekleştirmeniz mümkündür.

T-Hesap'lı olmak ve şirketinizi hemen şimdi kurmak için tıklayınız..

Yardımcı olabilir miyiz?